Místo: Restaurace "Na střelnici", Lipová 110, 417 42 Krupka - Bohosudov
Datum konání: 11.05.2024
Zahájení: po ukončení Klubové výstavy
Rozhodčí (ZMĚNA): pí. Zuzana Brotánková (CZ)
Přihlašování: přes Dogoffice
Uzávěrka: 30.04.2024

Propozice: Zde

 
ikonka vykricnik PROSÍME, ABYSTE PŘI PŘIHLÁŠENÍ NEZAPOMÍNALI NA NAHRÁNÍ DOKLADU O ZAPLACENÍ V SYSTÉMU DOGOFFICE ikonka vykricnik
 
Při placení převodem z účtu/pomocí QR kódu nahrajte do systému potvrzení z banky. V případě placení složenkou nahrajte ústřižek složenky.

 

Podmínky pro přihlášení k bonitaci:

 1. Ukončený 11. měsíc věku (tzn. započatý 12. měsíc věku) v den bonitace bez ohledu na pohlaví.
 2. Absolvování alespoň jedné výstavy vyššího typu (zadávaný titul CAC) s výsledkem minimálně "velmi dobrý", a to ve třídě mladých, mezitřídě, třídě otevřené nebo vítězů/šampionů.
 3. Pes/fena předvedený na bonitaci musí být zdravý a mít platné očkování, potvrzené v očkovacím průkazu nebo pase.
 4. Veterinární vyšetření luxace patelly, zapsané v průkazu původu. Vyšetření luxace patelly může bonitovaný jedinec absolvovat ve věku alespoň 12 měsíců v den vyšetření, a to pouze u veterinárních lékařů - posuzovatelů luxace patelly - uvedených na webových stánkách Komory veterinárních lékařů České republiky. Veterinární vyšetření luxace patelly musí být absolvováno s výsledkem stupně luxace patelly max. 2, tzn. že se ve výsledku vyšetření luxace patelly nesmí vůbec objevit stupeň 3 a/nebo 4 – takoví psi nemohou být uznáni jako chovní.
Mimo luxace patelly doporučuje Mops klub, aby majitel s chovným jedincem nad rámec povinných vyšetření absolvoval rovněž následující vyšetření:
 1. Genetická vyšetření:

  a) deficit pyruvátkinázy (PK)
  b) degenerativní myelopatie (DM exon 2)
  c) maligní hypertermie (MH)
  d) nekrotizující meningoencephalitis (NME/PDE)
  e) primární luxace čočky (PLL)

 2. Ostatní vyšetření a lékařské úkony:

  a) vyšetření srdce
  b) RTG vyšetření páteře
  c) DNA profil
Na balíček genetických nemocí uvedených v bodu "Genetická vyšetření" je možné např. v laboratoři Laboklin uplatnit slevu při předložení potvrzení o členství v klubu. Potvrzení vám vystaví sekretář (kontakt najdete v sekci "Výbor klubu"). Celý balíček vyšetření tak cenově vychází výhodněji, než při testování každé nemoci zvlášť.
 

VYŠETŘENÍ LUXACE PATELLY A CERTIFIKÁTY GENETICKÝCH VYŠETŘENÍ ZASÍLEJTE NA EMAILOVOU ADRESU HLAVNÍHO PORADCE CHOVU (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). DO PŘEDMĚTU EMAILU UVEĎTE "BONITACE - ÚPLNÉ JMÉNO VAŠEHO PSA"

 

Prosíme každého zájemce o účast na bonitaci, aby se pečlivě seznámil s bonitačním řádem!

 

 

Výsledky bonitací 

 

 2023

 
 

 2024

 
 
 

 

 
 
 
 

 2020

 
 
 
 

 2021

 2022

 
 

 2017

 
 
 
 
 
 

 2018

 
 
 
 
 
 

 2019

 2014

2015

 2016


 
Tvorba stranek pro chovatele